Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / AB BAKANI VOLKAN BOZKIR BELÇİKA SALDIRISININ FAİLİNİ AÇIKLADI !… DAEŞ DEDİ.

AB BAKANI VOLKAN BOZKIR BELÇİKA SALDIRISININ FAİLİNİ AÇIKLADI !… DAEŞ DEDİ.

AB Bakanı Volkan Bozkır’dan Brüksel açıklaması

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, Belçika’da art arda meydana gelen patlamalarla ilgili, “Terör dünyayı sarmış durumda. Burada büyük ihtimalle DAEŞ terör örgütünün saldırısı olarak düşünülebilir” dedi.

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır Ahaber’in canılı yayınında konuştu. Bozkır Brüksel’de art arda meydana gelen 3 saldırıyı da değerlendirdi.

Brüksel Havalimanı’ndan sonra Belçika metrosunda da patlama gerçekleşti. En az 10 kişi hayatını kaybetti

Gidiş terminalinde patlama oldu

Bozkır saldırılarla ilgili şöyle değerlendirmelerde bulundu;

“Terör dünyayı sarmış durumda. Terörle mücadelede AB’yi her zaman ayrı tutmak lazım. Ama ülkeler bazında gerektiği kadar mücadele yapılmıyabiliyor. PKK bayraklarının Brüksel’de dalgalanması içimizi burktu. Brüksel çok fazla kültürün birarada olduğu bir şehir, bütün bunlar terörle mücadelede zorluklar ortaya çıkarıyor. Fransa’nın çok etkin mücadele yürütüyor. Bizimle de işbirliği gayet iyi ama öyle ülkeler var ki PKK mali kaynaklarını yasaklamamış, bir sürü PKK’lının Avrupa’da dolaşmasına izin vermiş.Burada büyük ihtimalle DAEŞ terör örgütünün saldırısı olarak düşünülebilir. Bundan üzüntü duyduğumuzu söylemek isterim.

Bozkır resmi twitter hesabından da Brüksel’deki saldırı ile ilgili bu tweeti attı;

“Brüksel Havalimanındaki saldırıyla şoke oldum. Terörizmin bütün formları ve destekçileri ile ayırt edilmeden mücadele edilmelidir.”