Cuma , 20 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / 7 AYDA 3 KANSERİ YENDİ!

7 AYDA 3 KANSERİ YENDİ!

Konya’da ses kısıklığı nedeniyle hastaneye giden Mehmet Yıldız, yedi ayda ortaya çıkan gırtlak, cilt ve akciğer kanserinden erken teşhis sayesinde kurtuldu.

GIRTLAK, CİLT VE AKCİĞER KANSERİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİ

Yıldız (53), ses kısıklığı nedeniyle gittiği Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde yedi ay içinde sigaraya bağlı gırtlak, cilt ve akciğer kanseriolduğunu öğrendi.

Dört operasyon geçiren ve erken teşhis sayesinde yaşama tutunan Yıldız, boğazında açılan delikten nefes alıyor. Nefes borusunda biriken balgam aspiratörle temizlenen, hayatta kaldığı için haline şükreden Yıldız, sağlığını bozan sigaradan uzak durulması konusunda çevresindekilere uyarılarda bulundu.

“ŞAKA GİBİ, ART ARDA KANSER OLDUĞUMU ÖĞRENDİM”

Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 40 yıl içtiği sigarının hayatını altüst ettiğini söyledi.

Yedi ay önce ses kısıklığı nedeniyle gittiği hastaneden bir daha çıkamadığını dile getiren Yıldız, “sanki şaka gibi art arda kanser olduğunu öğrendiğini, kendisini ameliyat masasında bulduğunu” ifade etti.

Her şeye rağmen hayatta kalmanın mutluluğunu yaşadığını anlatan Yıldız, şöyle konuştu:
“Her ‘kanser’ kelimesini duyduğumda şaşırmadım. Hayata sımsıkı sarıldım. İçime atmayıp, normal yaşamıma devam ettim. Çevremdekiler bile kanser olduğuma inanmadı. Bana ‘kansersin’ deseler yine şaşırmam. Kanser bana artık grip gibi geliyor. Pozitif bir insanım ama keşke hiç sigara içmeseydim. Kimse sigara içmesin, içerlerse benim gibi olurlar. Büyük bir özveriyle benimle ilgilenen doktorlarıma teşekkür ederim.”

.