Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / 219 YENİ MODEL!

219 YENİ MODEL!

Otomobil tutkunlarının merakla beklediği dünyanın en büyük otomobil fuarı VIP ve basın için kapılarını açtı. Bu yıl 66’ncısı düzenlenecek Frankfurt Otomobil Fuarı (IAA) 17 Eylül tarihinde Almanya Başbakanı Angela Merkel tarafından resmi olarak açılacak.

17 Eylül’de otomobilseverleri ağırlamaya başlayacak olan fuar 27 Eylül tarihine kadar sürecek. Bu yılki fuarda yeni model rekoru da kırılacak. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda 26’sı dünya tanıtımı olmak üzere toplam 219 yeni model sergilenecek.

BU YIL SPORCU ZENGİN VE ÇOK DAHA ÇEVRECİLER

İki yıl önce düzenlenen fuara göre fuardaki yenilik sayısı bu yıl yüzde 30 daha fazla. Toplam 230 bin metrekare büyüklüğündeki alanda Avrupa 27, Almanya ise 33 prömiyer gerçekleştirecek. 39 ülkeden 1.103 katılımcının bulunduğu Frankfurt Otomobil Fuarı’nı bu yıl 1 milyon kişinin üzerinde ziyaretçinin gezmesi planlanıyor.

Frankfurt’ta bu yıl spor ve lüks modeller kadar, seri üretime hazır çevreci modeller de sahneye çıkıyor.

Bunlar arasında Türkiye pazarında merakla beklenen Audi A4, BMW X1, Fiat 500, Ford Ranger, KIA Cee’d, Opel Astra, Mercedes C Serisi Coupe ve VW Tiguan gibi hemen satışa sunulacak modeller dikkat çekiyor.

ŞOV BAŞLADI 66. Uluslararası Frankfurt…

FRANKFURT OTOMOBİL FUARI’NDAN

-İki yılda bir Paris Otomobil Fuarı ile dönüşümlü olarak yapılan fuara 39 farklı ülkeden bin 103 firma katılıyor.

-Toplam 230 bin metrekare alana sahip fuarda 219 modelin dünya prömiyeri gerçekleşecek.

-Fuarda, en iyi temsil edilen 5 yabancı ülke Çin, Güney Kore, Fransa, İngiltere ve İtalya olarak belirlendi

-Bu yılki fuarda prömiyer sayısında geçen yıla göre yüzde 30 artış gözlendi.

-Araç üreticileri 83, tedarikçiler 98 ve diğer katılımcılar 38 dünya prömiyeri sunacak.

-Ayrıca fuarda 27 Avrupa prömiyeri ve 33 de Almanya prömiyeri gerçekleştirilecek.

TÜRKİYE’NİN YENİ MODELLERİ FUARDA YÜZÜNÜ GÖSTERDİ

Bu yılki Frankfurt Fuarı ülkemiz açısından önemli bir yeniliği de içinde barınıyor. Türkiye pazarının yenilenen önemli oyuncusu Renault Megane fuarda kendini gösteren dikkat çekici araçlardan. Ayrıca fuarda Hyundai İzmit Fabrikası’nda üretilip dünya pazarlarına satılacak yeni versiyon i20 Active de ilk kez dünyaya Frankfurt’ta tanıtılıyor.

The "Vision Gran Turismo" by French historic manufacturer of racing and sports cars Alpine, developed in relation with the Gran Turismo video game, is presented during the Concept Cars and Automobile Design exhibition in Paris on January 28, 2015.  AFP PHOTO / ERIC PIERMONT
The “Vision Gran Turismo” by French historic manufacturer of racing and sports cars Alpine, developed in relation with the Gran Turismo video game, is presented during the Concept Cars and Automobile Design exhibition in Paris on January 28, 2015. AFP PHOTO / ERIC PIERMONT