Perşembe , 19 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / 17-25 Aralık Tezgahı

17-25 Aralık Tezgahı

MEDYA da son dönemde hâkim olan bir pişkinlik ve utanmazlık var. Üstelik bu giderek artıyor ve arsızlaşıyor. O nedenle bazı şeyleri zaman zaman hatırlatmakta fayda görüyorum.
Fethullahçı Terör Örgütü’nün Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni yıkmak ve devletin başındaki Recep Tayyip Erdoğan’ı ailesiyle beraber hapse atmak için darbe düğmesine bastığı tarih 17 Aralık 2013’tü. Bizler de bir avuç Erdogan yanlısı olarak bu tarihten itibaren Gülenist çeteye karşı büyük bir savaş verdik ve sonunda bu savaşı Erdoğan’ın liderliğinde kazandık.
O günlerde çok sayıda AK Partili korkuyordu. Sayın Cumhurbaşkanı’nın yanında etkili mücadele eden az sayıda insan vardı. Ve bir gün “ Yalnızlığımı Biliyorum “ cümleleriyle kendisi de itiraf etti. Yine biz Erdoğan sevdalıları sosyal medyayı salladık ve kalemlerimizden O na ithafen mehdiyeler yazdık.
‘FETHULLAH CUMHURİYETİ’ OLACAKTI
Biz böyle canhıraş savaşırken, Doğu Perinçekhareketi hariç muhalefet ve medyanın bir bölümü o savaşta Gülen’in tarafını tuttu. Köşe yazarlarının çoğu o dönem Erdoğan’a karşı FETÖ’nün yanındaydı. Beraber Erdoğan’ın yok edilmesi için savaştılar. Eğer istedikleri olsaydı bu ülke “Fethullah Cumhuriyeti” olacaktı.
17-25 Aralık sürecinde FETÖ’nün yanında olanların, o dönem FETÖ ile savaşıp bu örgütü bitirenlere “FETÖ’cü” demesi kadar saçma bir şey olamaz. Ama hâlâ bunu utanmazca ve pişkince yapıyorlar!
Dahası şu an yargı camiası içinde bir irade, 17-25 Aralık sonrası FETÖ’nün tezlerini desteklemiş herkesin tutuklanması gerektiğini, çünkü vatana ihanet ettiklerini savunuyor. Benim gibi özgürlükçü yazarlar ise muhalefetin ve muhalif medyanın Erdoğan karşıtlığıyla yaptığı bu büyük yanlışın gaflet olduğunu ve yargı konusu olmaması gerektiğini söylüyoruz.
KİMSENİN ÖZGÜRLÜK, HAK TALEBİ YOK
Zira 17-25 Aralık darbe sürecinde FETÖ tarafında olanlar, Erdoğan’ın “Ne istediler de vermedik”sözünden hareketle bir gün muhakkak onun da tutuklanması gerektiğini dahi savunuyorlar. FETÖ’yü bitiren Erdoğan’ın FETÖ’den tutuklanmasını istemek ancak delirmekle açıklanabilir.
Böyle bir ortamda bu ülkeye özgürlükçü bir hukuk devleti rejimi gelmez, gelemez. “Gücü gücü yetene” düzeni devam eder. Seçimsel demokratik rejimden bir adım öteye gidemeyiz ve sanırım gidemeyeceğiz…
Erdoğan karşıtlarının çok büyük çoğunluğunun temel haklardan, özgürlüklerden, çoğulculuktan yana bir talebi yok, bilakis eski askeri vesayet rejimi gelsin ve AK Parti ile dindarlardan intikam alsın istiyorlar. Bu artık mümkün görünmediği için de şu sıralar ABD’deki yargıya bel bağlamış durumdalar. Ucuz politik hamleler yapan bir avuç gazeteci en az kendileri kadar boş tavırları ile her zamanki gibi ağzı kalabalık grup oldular. Öyle gözüküyor ki kabul günü aktörü kıvamında ki sözüm ona entelektüel tayfası dedikodu etmekle yayıncılık yapmayı birbirine karıştırmış durumdalar.
Leş kargası gibi her durumdan beslenmeye çalışıyorlar.
Biz sizin gibi çapulculara yedirtmeyiz. …
Ne SAYIN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I
Ne TÜRKİYE CUMHURİYETİ BÜTÜNLÜĞÜ nü.
*************

Mustafa Yazar