Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / 14 YAŞINDA KATİL OLDU

14 YAŞINDA KATİL OLDU

1447163777870Olay, önceki gece Hıdırağa Mahallesi Çiçek sokakta meydana geldi. Köpek dövüşlerine katıldığı öne sürülen 14 yaşındaki F.S. ile 25 yaşındaki Taner Hatır, sokakta karşılaştı. Taner Hatır, dövüşlere katılmak için F.S.’den köpeğini isteyince ikili arasında başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Bu sırada F.S.’nin yanında gelen ve ikilinin ortak arkadaşı olan A.Ş., iddiaya göre belinden çıkardığı tabanca ile havaya ateş edip kavgayı ayırmak istedi. F.S., yaşanan arbede sırasında tabancayı alıp Taner Hatır’a rastgele ateş etti. Hatır kaldırıldığı hastanede doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Olaydan sonra kaçan F.S. ise polis ekiplerince yakalandı.

‘KÖPEĞİMİ VERMEDİM DİYE DÖVDÜ’

Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği’nde ifadesi alınan F.S., Taner Hatır’ın kendisinden köpeğini istediğini belirterek şöyle dedi:

“Murat Hatır iki gün önce benden Pitbull cinsi köpeğimi istedi. Ben vermeyeceğimi söyleyince beni dövdü. Bunun üzerine olay gecesi tekrar yolda karşılaştık. Yine aramızda tartışma çıktı. Kavgayı ayırmak isteyen arkadaşın silahını alarak ateş ettim, pişmanım.”

İfadesinin ardından F.S., çelik yelek giydirilerek geniş güvenlik önlemleriyle adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanan F.S., cezaevine konuldu. Soruşturma sürüyor.