Pazar , 9 Ekim 2022
Anasayfa / GENEL / Yıldırım Demirören tek aday

Yıldırım Demirören tek aday

TFF Olağan Genel Kurulu, saat 11.00’de Ankara’da başladı… 214 oy alan mevcut başkan Yıldırım Demirören seçime tek aday olarak giriyor. 39 imza toplayan Haluk Ulusoy aday olmaya hak kazanamadı. Öte yandan Yıldırım Demirören, Can Çobanoğlu’nun yerine Ali Dürüst’ü listesine aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda diğer aday adayları yeterli imzayı toplayamayınca, mevcut başkan Yıldırım Demirören seçime tek aday olarak giriyor.

KADERİ 26 KİŞİ BELİRLEDİ
297 delegenin oy kullanma hakkına sahip olduğu seçimde; adaylık listelerinin ıslak imzalarını inceleyen Divan Başkanlığı, 26 mükerrer imzanın olduğunu açıkladı. Adaylık için asgari 59 imzanın gerektiği genel kurulda, Yıldırım Demirören’in 214 imzasının, Haluk Ulusoy‘un ise 39 imzasının bulunduğunu bildirildi. Bu sonuçla yeterli imzaya ulaşamayan Haluk Ulusoy’un seçime girmesi mümkün olmadı. Yıldırım Demirören’in yeniden başkanlığı da sandıklar açılmadan gerçekleşmiş oldu.

ÇİFT İMZA KRİZİ
Başkan adayları için gerekli 59 imza, yeni bir krize yol açtı. Her delegenin sadece bir başkan adayına imza şartı olmasına rağmen, 26 delegenin hem Demirören’e hem de Ulusoy’a imza attığı ortaya çıktı. divan başkan yardımcısı Mesut Hoşcan, Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay’ın örnek teşkil edecek kararlarını okudu. Çifte imzalar geçersiz sayıldı.

1095112_8a2dbbc9f7b84187a349e9b499f65f3f