Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / YEŞİL BURSA MAÇINDA TEHDİT!

YEŞİL BURSA MAÇINDA TEHDİT!

Yeşil Bursa’nın Kozan Belediyespor’u konuk ettiği maçta hakemi protesto etmek isteyen misafir takım oyuncuları Yeşil Beyazlılar’ı oynamaları durumunda sakatlamakla tehdit etti. Yeşil Bursalı futbolcular sakatlanma endişesiyle son 15 dakika aralarında top çevirmek zorunda kaldı.
Yeşil Bursa maçında şok! “Oynarsanız ayağınızı kırarız”
Spor Toto 3’üncü Lig 1’inci Grup’ta play-off turuna katılma mücadelesi veren Yeşil Bursa ile Kozan Belediyespor arasında Bursa’da oynanan müsabakada tehdit skandalı yaşandığı ortaya çıktı. Karşılaşmanın hakemi Sezer Polat’ın, Yeşil Bursa lehine 3 penaltı vermesinin ardından hakemi protesto etmek için hareketsiz kalan konuk takım futbolcularının, oyuna devam etmeleri durumunda Yeşil Bursalı oyuncuları sakatlamakla tehdit ettiği öğrenildi.
Karşılaşmanın ardından olaylarla ilgili Bursa Hakimiyet’in sorularını yanıtlayan Yeşil Bursa Teknik Direktörü Ahmet Suphi Evke, “Biz ilk etapta rakibe saygı göstermek için oyunu soğutmuştuk. Oyuncularım da bana, “Kalesini açan bir takıma gol atmak bize yakışmaz” şeklinde ifadelerde bulundu. Ben de anlayış gösterdim ancak olay daha farklı boyutlara gelmiş. Tribünler gol atılması için tepki gösterince bizim çocuklar atak yaptı ve Oğulcan az kalsın sakatlanıyordu. Yeşil sahalarda centilmenliğe sığmayan hareketler. Türk futbolu bu şekilde mi ilerleyecek” dedi.
Tüm dünyanın yaşanan sorunlara rağmen futbolu daha iyi hale getirmeye çalıştığı dönemde bu olayların yakışık almadığını belirten Ahmet Suphi Evke, “Bu ligler gelişim ligleri olarak geçiyor. Biz Yeşil Bursa olarak Bursaspor’a kişilikli oyuncular yetiştirmekle görevliyiz. Bunun yanında genç isimlerle başarılar almak istiyoruz. Profesyonel bir kulübün oyuncularının küfürler ve tehditler eşliğinde maçı bitirmeleri kara lekedir. Bu olayı kesinlikle spor kültürüne yakıştıramıyorum” şeklinde konuştu.
Maç esnasında rakip takım kaptanı ve oyuncularıyla konuştuğunu söyleyen Yeşil Bursa kaptanı Kadir Turhan, “Bana, “Maçı zaten kazandınız. Biz de bu olanları protesto etmek istiyoruz. Siz de oynamayın” dediler. Biz play-off hedefi doğrultusunda başta oynamak istedik. Tribünlerden oynamamız için de tezahürat gelince atağa kalktık. Sonucunda Oğulcan’ı sakatlamaya yönelik hareket oldu. Gidip sordum hani oynamayacaktınız diye. “Bu dakikadan sonra oynarsanız saha karışır ve sakatlıklar çıkar. Ayağınızı kırarız” dediler. Biz de sağlığımızı düşünerek geri çekildik” ifadelerini kullandı. KAYNAK: BURSA HAKİMİYET!293396067