Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / VOLKAN CENGİZ: KADINA ŞİDDET VE AK PARTİ

VOLKAN CENGİZ: KADINA ŞİDDET VE AK PARTİ

Kadına şiddet ve Ak Parti…

Maalesef bu konu da akıl fikir ağrıtan mantıkdışı bir muhalefet yumruğu olarak habire Ak Parti’ye iniyor.

Bu ilinti nasıl kuruluyor? Mesela şöyle mi?

Bir adam eşini çok seviyor. Yıllarca ”Canım, balım, kuçululum, aşkitom” ları sıra sıra diziyor. Sonra günlerden bir gün Ak Parti iktidar oluyor ve aynı adam Ak Parti iktidar oldu diye bir anda değişiyor, her akşam kapı zilini çaldığı evine bu defa uçan tekme ile girmeyi tercih ediyor!

” O eskidendi kızım. Artık Ak Parti iktidar. Bundan sonra gözümdeki yerin kumtorbasıdır.” diyor.

Zannediyorum böyle fantastik bir zihinleri var.

Ya da Erdoğan çıkıp ” Bundan sonra herkes eşini dövsün” dese dinleyen olur mu?

Bakınız bu konunun da dibinde İslam vardır. Muhaliflerin her gün çığırdığı ” Kadına şiddet arttı. Kadınlar toplumun dışına itiliyor” gibi söylemlerin bilinçaltında İslam’a gönderme bulunuyor.

Şöyle tam bir Chp’li bulursanız. Konuya Özgecan’dan girip, Hz Muhammed’in Hz Aişe ile evliliğine kadar götürdüğünü görürsünüz.

Ama tam bir Chp’li olacak. Sabah güne huşu yayan Sözcü gazetesi ile başlayıp, akşam haberlerini Halk Tv’den seyreden, apartman görevlisinin canını çıkaran, emekçi otoparkçıya potansiyel hırsız muamelesi yapan, mağazacı kıza milli piyango hayalleri kurduran, herkesle herşeyle problemi olan sevgisiz, saygısız, kapris ve kibir kusan bir Chp’li bulun, katlanabilirseniz kadına şiddet meselesini konuşun. Çok haklıymış diyeceksenizdir.

Ayrıca şu da var ki, asıl Chp’li cenah kadını ezmek ve küçümsemek konusunda son derece mahirdir. Çünkü Chp’li olmak bir partili olmak değil, aynı zamanda bir karakter edinmektir. Dikkat ederseniz hepsinde bulunan 2 tipik özellik göze çarpar. Merhametsizlik ve kibir.

Bu öyle korkunç bir kombinasyondur ki, egosunu dış dünya’ya çektiremez ise muhakkak en yakınına çektirir. Kadın ve erkek egemenliği değişkenlik de gösterebilir.

Mesela kadının egemen olduğu bir ilişkide erkek olur da giydiğini açık bulup ikaz etmek isterse, kadının vereceği ilk cevap; ” Ama herkes giyiyoooo”olur. Erkek ısrar ederse ikinci ve nefretli cevap; ” ONLARDA BAKMASINLAR” olur.

Chp’li kadın bu durumu sahiplenilmek olarak değil, özgürlüğüne müdahale olarak görür ve hatta slogan bile atabilir.

Erkeğin egemen olduğu durumlarda ise kibir kusan erkek, dakika başı herşeye kusur bulur. Yer mekan dinlemez kadını küçük düşürür. Kadını dünyadan soğutur. Ancak kadın her gün Atatürk nutukları atan kocayı karizmatik ve akıllı bulmaya devam etmek zorunda olduğu için ne kadar aşağılandığını farketmeye gerek duymaz.

Onlar mütedeyyin kesimin herşeyine kulp bulacaklarına başta kendilerinin ne kadar mutsuz olduklarına baksınlar. Kendi hayatlarının ne kadar dar olduğunu görsünler.

Kadına şiddetin bağlanabileceği bir adres yoktur. Böyle şeyler kişisel konulardır. Amerika’da da olur. Japonya’da da olur.

Kadına şiddetin ve kadınları böyle mantıksız paranoyalara sürüklemeye çalışarak Ak Parti’yi suçlayanların hesabı;
Hangi partiden olursa olsun hizmeti gören kadınlara, hizmette olsa Ak Parti’nin kadınları değersizleştirdiği algısı oluşturmak, islâm nefretini diri tutmak, hiç olmadı Ak Parti’lilerin kadınlarından oy kapmaktır.

Kadınlar ile ilgili yapılan manüplasyolar başlı başına proje mahsülüdür.