Perşembe , 19 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / Volkan Cengiz

Volkan Cengiz

KAÇAN TREN!

Son günlerde en çok muhalif yazarların yazılarını takip ediyorum. Tıpkı Ak Parti seçmeninin seçim akşamı yaşadığı hüzün gibi, onları da Mhp’nin ” Hdp ile her türlü ortaklığa hayır” duruşu, hüzünlere sevk etmiş.

İlginç olan ise neredeyse hepsi bu durumu izah ederken ” Tren kaçtı” diyor.

Ak Parti’yi yok etme girişimi olacak olan Chp, Mhp, Hdp koalisyonu onların kaçan treni…

Ancak gerçek şu ki; Her denklemin tersine kurulduğu Türkiye, dünyada emsali görülmeyecek izahların da ülkesi olarak varlığını sürdürüyor!

Türkiye’nin yüzlerce problemi varken, Ak Parti’yi yok etmekten başka bir problemi olmayan ve Ak Parti gittikten sonra tek bir planı olmayan partilerin olduğu Türkiye’de, kaçan tren izahının aslı şudur!:

Şayet Ak Parti bu seçimde 330 vekil çıkararak Başkanlık sisteminin yolunu açsaydı,

1- Millete tahakküm eden tüm vesayet unsurları, milletin altında kalacaktı. Milletin başkanı en tepede olacak, kimse ayağına dolanamayacaktı.

2- Devlet içine kümelenmiş gayrı milli unsurlar yok olacaktı.

3- Siyasi kalite artacak, yalanla, kumpasla siyaset yapma devri bitecek, başkan olmak isteyenin çalışmaktan başka, milli unsurlarla yol yürümekten başka şansı kalmayacaktı.

4- Çözüm süreci neticelenecek, parti bazında doğan fitne unsurları ortadan kalkacak, Türkiye’nin doğusu da hızla kalkınacaktı.

5- Ekonomik istikrar artacak, yabancı yatırımcılar yatırım yapmaktan korkmayacaktı. Faizler düşecek, TL değerlencek, istihdam ve refah artacaktı.

6- Küresel projelerin önündeki tehlikeler yok olacak, yenileri açıklanacaktı.

7- Türkiye’nin Ortadoğu’da manevra kabiliyeti güçlenecek, bölgenin beyni haline gelecekti.

8- Türkiye 5 senede bir seçime gidecek istikrara ulaşacak, koalisyonla gelişen Türkiye’ye finansal operasyon saldırıları tarih olacaktı.

9- Vekiller halkın belirlediği vekiller olacak, parti bazında dikte edilen vekiller kurgusu bitecekti. Böylelikle demokrasi gelişecek, meclisteki vekillerin temsil kabiliyeti en üst seviyeye çıkacaktı.

10- Başkan istediği anda işinde en ehil kimse onu göreve atayıp bakan yapabilecekti. Siyasi kaygı taşıyan tek tiplere boyun eğmek zorunda kalmayacak, Türkiye’nin kalitesi batı ülkelerindeki seviyelere ulaşacaktı.

Daha sayılacak çok şey var. Biz bu seçimle milletimizin bir türlü kavrayamadığı ” YENİ TÜRKİYE’DEN ” mahrum kaldık. Oysaki aklı selim bir tavır, bu ülkenin kimliğini taşıyan herkesin gelecekte huzuruydu, mutluluğuydu.

Peki şimdi nelerle uğraşıyoruz!?

Gizleniyor fakat ekonomi zayıfladı. Yabancı yatırımcı Türkiye’ye tepeden bakıyor. Terör şebekelerinin eli güçlendi. Para cambazları pusuda bekliyor. Yanıbaşımızda devlet kuruluyor. Irak Kürt bölgesi ile yaptığımız 50 yıllık petrol anlaşması Pyd ve Işid kumpasıyla yok olmak üzere..

Bu liste de oldukça uzun.. Yazıp da sizin gözlerinizi yorup, içinizi sıkmayayım.

Yukarıdaki bir bölümde yazdığım gibi, ülkemde tüm denklemler tersine kurgulu..

Muhalifler “Kaçan tren” sözünü Ak partiden kurtulamamak olarak kullanıyor ancak, kaçan tren Türkiye’nin geleceğiydi.