Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / ŞİRİNYER YARIŞLARA HAZIR!

ŞİRİNYER YARIŞLARA HAZIR!

Yenileme çalışmaları nedeniyle yaklaşık 4 aydır kapalı durumda bulunan İzmir Şirinyer Hipodromu Cuma gününden itibaren yarışlara tekrar ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor
İzmir Şirinyer Hipodromu Müdürü Eren:
“Yenileme çalışmaları sırasında yarışseverler için yeni yaşam alanları oluşturmaya çalıştık”
Yaklaşık 4 ayda yenileme çalışmaları tamamlanan İzmir Şirinyer Hipodromu, 6 Kasım Cuma gününden itibaren yarışlara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
Türkiye Jokey Kulübü İzmir Şirinyer Hipodromu Müdürü Kaan Eren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 4 aydır kapalı olan hipodromun 6 Kasım Cuma günü tekrar yarışlara ev sahipliği yapacağını söyledi. 4 aylık sürenin çok uzun olmadığını ancak tüm çalışanların gayretiyle hedeflenen çalışmaların tamamlandığını kaydeden Eren, şöyle konuştu:
“Bu süreçte pistlerin tüm alt ve üst yapılarını değiştirdik ve sıfırladık. Son düzlük dediğimiz son virajın eğimlerini yumuşattık ve virajı genişlettik, burası daha güvenli bir hale geldi. Pistlerin kot farkları da giderildi. Bunun dışında ahırlar bölgesinde de tadilatlarımızı yaptık.”
Eren, jokey odasını da baştan aşağı yenilediklerini, tribünlerde de koltukları değiştirdiklerini ve iç tadilatlarını yaptıklarını kaydetti. KAYNAK A.A.aa_picture_20151102_6699518_web