Cumartesi , 21 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / SENİDE BU HALE GETİRİRİM DEDİ!

SENİDE BU HALE GETİRİRİM DEDİ!

Merkez Seyhan İlçesi’nin Reşatbey Mahallesi’ndeki Merkez Park’a gelen Ömer K.’nin yolunu kesen Hüseyin Taşkıran, üzerinde Arapça yazılar bulunan kartı uzatıp, “1 liraya satıyorum” diyerek para istedi.
Taşkıran, kartı almak istemeyen liseli gence kolundaki jilet yaralarını göstererek, “Bana cebindeki bütün parayı ver. Yoksa seni de bu hale getiririm” tehdidinde bulundu. Bunun üzerine Ömer K., okul harçlığı olan 5 lirayı Hüseyin Taşkıran’a verdi. Parayı alan Taşkıran, Merkez Park’tan koşarak uzaklaştı. Ömer K. da polisten yardım istedi. Asayiş Şube ekipleri, Taşkıran’ı Sinanpaşa Mahallesi’nde yakaladı.
Gözaltına alınan Hüseyin Taşkıran, ifadesinde, “5 lira için şikayetçi olunur mu? Ben dua kitabı satıyorum, para istedim verdi. Zorla almadım” dedi. Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Hüseyin Taşkıran, dua ve ayet kitabı sattığını, okuma yazma bile bilmediğini söyledi. Taşkıran, gazetecilerin ‘Besmele çekebilir misin?’ sorusuna da yanındaki polise dönerek “O nasıldı?” diye sordu.
Adliyeye sevk edilen Hüseyin Taşkıran tutuklandı.seni_de_bu_hale_getiririm_dedi_parayi_aldi_1446029468_5592