Çarşamba , 21 Ekim 2020
Anasayfa / GENEL / NAFAKAYI ÖDEMEYEN BABAYA 3 AY HAPİS!

NAFAKAYI ÖDEMEYEN BABAYA 3 AY HAPİS!

Kayseri’de 4 yıl önce eşinden boşanan ve 3 çocuğunun velayetini alan 46 yaşındaki Ahmet E.’ye, mahkemenin boşandığı eşine ödemesine hükmettiği nafakayı ödeyemediği için 3 ay hapis cezası verdi. Tutuklanan E., çocuklarının sahipsiz kalmaması için yardım istedi.naw
Ahmet E., Melika Dere ile 2003’te dünya evine girdi. Çiftin bu evliliklerinden, 11 yaşındaki Sevim ve şu anda 9 yaşında olan ikizler Yusuf ile Hamdi dünyaya geldi. Aralarında anlaşmazlık çıkan çift, Kayseri 5’inci Aile Mahkemesi’ne başvurarak boşanma davası açtı. Mahkeme, 3 çocuğun velayetini babaya verirken, boşandığı eşine de aylık 300 TL nafaka ödemeye mahkum etti. Kuru temizleme işi yapan ve 4 yıl boyunca her aynafakayı düzenli ödeyen E., işleri kötüye gidince, 2015 yılı Ocak ayında işyerini kapatmak zorunda kaldı. E., Nisan ayından sonra ödemelerini yapamadı.

Melika Dere’nin, 2’nci İcra Ceza Mahkemesi’ne şikayette bulunması üzerine, E.’ye, parayı ödemediği takdirde 3 ay hapis cezası verildi. Kendisine verilen süre zarfında da, biriken nafakayı ödeyemeyen Ahmet E., çocukları ile vedalaştıktan sonra savcılık yoluyla güvenlik güçlerine teslim oldu.
Nafakayı ödeyemeyen Ahmet E., kendisi ile birlikte 3 çocuğunun da mağdur edildiğini söyledi. Kanunların boşanma davalarında kadını koruduğunu belirten ancak, erkeğin durumunu göz ardı ettiğini dile getirdi.
Ağlayarak babalarının hapse girmesini istemediğini söyleyen 9 yaşındaki Yusuf ise, annelerinin kendilerine çile çektirdiğini anlatırken, “Biz onu istedik. Ama o bizi istemedi. Bize annelik yapmadı. Onu hapse atsınlar. Babamızı bize bağışlasınlar” diye konuştu.