Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / KISA FİLM BAŞVURUSU BAŞLADI!

KISA FİLM BAŞVURUSU BAŞLADI!

Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından “Onlar Destan Yazdı, Sen Filmini Çek” adıyla düzenlenen “Çanakkale” konulu kısa film yarışmasına başvurular başladı. Yarışmaya başvurular 1 Şubat 2016 tarihinde sona erecek.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Çanakkale Kısa Film Yarışması’nın konusu, Çanakkale ve “Çanakkale ruhu” olacak. Yarışmaya, Türkiye genelinde; amatör veya profesyonel bütün ilgililer katılabilecek. Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilecek yarışmada ödüllendirilecek kısa filmler ile milli tarih şuuru oluşturmak ve Türkiye genelinde, Çanakkale’yi ve Çanakkale ruhunu merkeze alan her şeyi anlatabilecek genç yeteneklerin ortaya çıkarılıp sinema üzerine çalışmalarını için teşvik etmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amaçlanıyor.

“Gençlerimizin içindeki cevheri açığa çıkarmak istiyoruz”

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, yarışmayı düzenlemekteki amaçlarını “Ecdadımız, Çanakkale’de geri dönmeyi düşünmeden, vatanı ve milleti uğruna; köken, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan, bu büyük destanı birlikte yazmışlardır. Çanakkale destanı bize, bugün aramıza sokulmak istenen fitne, ayrılık tohumlarına karşı nasıl bir kardeşlik örneği sergilendiğini en güzel şekilde göstermektedir. Bu yarışma ile özellikle gençlerimizin içindeki cevheri açığa çıkarmak ve bu konudaki duyarlılıklarını sinema dünyasına aktarmak istiyoruz” sözleriyle özetliyor.

Yarışmaya katılan kısa filmler, sinema yazarı İhsan Kabil’in başkanlık yaptığı özel bir jüri tarafından değerlendirilecek. Jüride Doç. Dr. Abdulhamit Avşar ve Coşkun Çokyiğit gibi isimler de yer alıyor.

Yarışma ödülleri:

1. olan eser sahibine 15.000 TL,
2. olan eser sahibine 10.000 TL,
3. olan eser sahibine 5.000 TL ,
10 eser sahibine ise 1000’er TL mansiyon ödülleri verilecek.

Yarışmanın Jüri Özel Ödülü 5.000 TL ,
Zeytinburnu Belediyesi Özel Ödülü ise 2.000 TL.

Yarışmaya katılmak isteyenler aşağıdaki iletişim bilgilerinden başvuru yapabilirler.

İrtibat : NUR GÜLER
E-Posta : nguler@zeytinburnu.bel.tr
Telefon : 0212 413 11 11 / 2244
Faks : 0212 413 12 66
Adres : ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ
Beştelsiz Mah. Belediye Cad. No:5 Zeytinburnu / İstanbulkisa_film_yarismasi_basvurulari_basladi_1445347992_0396