Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / KIBRIS’TA EN ÇOK TERCİH EDİLEN ÜNİVERSİTE

KIBRIS’TA EN ÇOK TERCİH EDİLEN ÜNİVERSİTE

Kıbrıs’ta okumayı tercih edenler en çok Yakındoğu Üniversitesi’ne kayıt yaptırıyor. Üniversite eğitim kalitesi ve kampüs konforuyla öne çıkıyor.

Kuzey Kıbrıs’ı tercih eden her üç öğrenciden birinin Yakın Doğu Üniversitesi’ni tercih ettiğini belirten Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel geçen yıl 2 bin 945 öğrencinin kayıt hakkı kazandığı Yakın Doğu Üniversitesi, eğitim kalitesi ve konforlu kampüs hayatıyla öne çıktığını kaydetti.

BURSTA DA REKOR

Eğitim ücretinin bin 400 eurodan başladığı üniversitede öğrencilere ücretsiz sağlık hizmeti de verildiğini vurgulayan Günsel “Ayrıca burs rekortmeniyiz. Yüzde 100, 75, 50, 25 oranındaki bursların yanı sıra tüm öğrencilere sunulan yurt, yemek ve öğrenim ücretlerinden oluşan “ekonomik paket” seçeneğiyle de masrafları en aza indiriyoruz” dedi.

Aşçı da yetiştiriyor perfüzyonist de…

Yakın Doğu Üniversitesi aşçı, fotoğrafçı, kameraman, bankacı, sigortacı, fizyoterapist, perfüzyonist, odyometrist, anestezist gibi onlarca farklı meslek grubuna kalifiye personel yetiştiriyor. İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Ağız ve Diş Sağlığı, Diyaliz, Ameliyathane Hizmetleri gibi sağlıkta da çok sayıda önlisans programına sahip.