Cuma , 9 Eylül 2022
Anasayfa / BURSA / İLÇENİN EN BÜYÜK OTOPARKI!

İLÇENİN EN BÜYÜK OTOPARKI!

46919_ilcenin-en-buyuk-otoparki-acildiBu güne kadar Osmangazi’ye kazandırdığı kapalı pazar yerleri, otoparklar, meydan, çocuk parkı ve spor alanları ile ilçeye adeta nefes aldıran Osmangazi Belediyesi’nin, şehir içi trafiğinin en yoğun yaşandığı bölgelerden biri olan Altıparmak’ta inşa ettiği 350 araç kapasiteli Aktarhüssam Katlı Otoparkı açılışına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Osmangazi Kaymakamı Enver Ünlü, Bursa Büyükşehir Başkan Vekilleri Şükrü Köse ve Abdülkadir Karlık, AK Parti Bursa eski Milletvekili İsmet Su, AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, belediye başkan yardımcıları ve davetliler katıldı.
Otoparkın açılışında konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, tek hedeflerinin tarihi dokusu korunmuş, modern ve yaşanabilir bir Osmangazi inşa etmek olduğunu söyledi. Başkan Dündar, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren şehrimize yeni mimari anlayış getirecek, tarihi dokuyu destekleyecek birçok proje üzerinde çalıştık. Yaptığımız otoparklar ve yaşam alanları ile yeni sosyal tesisler oluşturduk. Osmangazi’nin yaşadığı en büyük sıkıntılarından biri olan trafik ve otopark sorununu çözmek için harekete geçtik ve ilçe tarihinde yapılanın yarısı kadar otoparkı 6 yılda inşa ettik. Tüm bu çalışmaları yaparken işlevsel, kullanışlı, en çok da Osmangazi’ye nefes aldıran çalışmalar olmasına özen gösterdik” dedi.
Osmangazi’ye nefes aldıracak projeleri hayata geçirirken karşılaştıkları en büyük sıkıntının boş alan bulunmaması olduğunu, bunu aşmak için de ciddi kamulaştırma bedelleri ödediklerini ifade eden Başkan Dündar, “İlçemize nefes aldıracak projeleri hayata geçirebilmek için bugüne kadar 855 bin 719 metrekare alan kamulaştırken, karşılığında 303 milyon 339 bin lira bedel ödedik. Sosyal donatı ve yaşam alanları oluşturmak için bazen proje maliyetinin 6 katı kamulaştırma bedelleri ödedik. Aktarhüssam Katlı Otoparkı da, kamulaştırmalar sonucu elde ettiğimiz alanda inşa ettiğimiz bir yatırımımız oldu. 9 bin 945 metrekare alan üzerine kurduğumuz ve 6 milyon 800 bin lira kaynak kullandığımız otopark için, 2 bina ve 11 bağımsız dairenin yer aldığı 1 apartman için 2 milyon 563 bin lira kamulaştırma bedeli ödedik” dedi.
Aktarhüssam Katlı Otoparkının, çocuk parkı, muhtarlık binası ve peyzaj çalışmaları ile bölgenin ihtiyacı olan bir çok hizmeti aynı noktada buluşturması açısından da önemli bir yatırım olduğunu söyleyen Başkan Dündar, “Tek bir ihtiyacı ortadan kaldıran değil, mahallenin ihtiyacı olan çoklu hizmeti tek bir projede buluşturan, işlevsel yatırımlar ile Osmangazi’de örnek şehirleşmenin yolunu açıyoruz. Çalışmalarımıza destek veren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Osmangazi’mize, Bursa’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.
Törende konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise Osmangazi’nin son dönemde yapılan yatırımlarla modern bir şehir olma yolunda çok önemli adımlar attığını söyledi. Müezzinoğlu, “Osmangazi, 200 bin araç ile en fazla araç yoğunluğu olan ilçemiz. Yalnızca bu değil, merkezi konumu nedeniyle diğer ilçelerden gelen araç yoğunluğu ile birlikte trafik ve otopark sorununun en fazla yaşandığı ilçemiz. Bu bakımdan Osmangazi Belediye Başkanımızın yükü oldukça ağır. Ancak, başkanımız bu konuda oldukça başarılı. Modern ve çağdaş bir şehir inşa etme yolunda sorun değil, çözüm odağı olmayı seçmiş, bu uğurda gece gündüz çalışan bir başkan. Hayatın her alanında kalıcı çözümler üreten projelerini bir bir hayata geçiriyor. Ben, başarılı çalışmalarından dolayı kendisini kutluyorum” dedi. KAYNAK BURSA OLAY!