Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / GAME OF THRONES FİLM OLUYOR!

GAME OF THRONES FİLM OLUYOR!

6’ncı sezon çekimleri devam eden fenomen dizi Game of Thrones’un hayranlarını yakından ilgilendiren haber diziye uyarlanan kitapların ABD’li yazarı George R. R Martin’den geldi. Bir süredir sıklıkla dile getiren iddiaları doğrulayan Martin, serinin film versiyonunun da olacağını ama bu projede kendisinin yer almayacağını belirtti. Dizinin yapımcı şirketi HBO’nun başkanı Michael Lombardo, geçtiğimiz aylarda ülke basınına konuyla ilgili yaptığı açıklamada dizinin senaristleri David Benioff ve Dan Weiss’in Game of Thrones’u 8 sezonda tamamlamayı planladıklarını belirtti. Bu açıklamaya göre, sevilen dizi 2018’de ekranlara veda edecek. Filmin bu tarihten sonra çekilmesi ve 2019 veya 2020 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

Peki izleyicileri 6’ncı sezonda neler bekliyor?

Game of Thrones’un (Taht Oyunları) ilk sezonunun 9’uncu bölümündeki idamı ile diziye erken veda eden, kısa rolüne rağmen milyonlarca hayran edinen Ned Stark’ın diziye geri dönmesi bekleniyor.
Sean Bean’in hayat verdiği Stark Hanesi’nin başı, Kışyarı Lordu ve Kuzey Muhafızı olan Ned Stark, diziye çocukluk hali ile yeniden dahil oldu. Yeni sezonda Stark’ın gençliğini 13 yaşındaki oyuncu Sebastian Croft canlandıracak. ,qre3b-l9-ku9p6IRrjbWGQ