Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / BURSA / Engelli Kadınlar Derneğinin “Bir bahar akşamı musiki muhabbette buluşmak dileğiyle”

Engelli Kadınlar Derneğinin “Bir bahar akşamı musiki muhabbette buluşmak dileğiyle”


Engelli Kadınlar Derneğinin “Bir bahar akşamı musiki muhabbette buluşmak dileğiyle” sloganıyla düzenlediği bahar özel konseri Merinos AKKM Orhangazi Salonunda sahnelendi.
Daha önce 8 Mart da yapılması planlan konser, kadınlar gününü kutlamak nedeniyle Ankara ya doğru yola çıkan kadın işçilerin İnegöl de kaza yapması nedeniyle daha sonra ki bir tarih olan 26 Mart’a ertelenmişti.

Engelli Kadın Derneğinin oluşturmuş olduğu koro 25 engelli kadından oluşmakla birlikte, Türkiye de olan tek engelli kadın korosudur. Bu anlamda da bir ilke imza atan Engelli Kadınlar Derneği koro çalışmalarını da üstün bir titizlikle ve heyecanla sürdürmektedir.

Konser öncesinde, heyecanları gözlerinden okunan engelli kadınların birbirilerine moral vermeleri dışında birbirlerine her şeyin güzel geçeceği temennisinde bulunup son provalarını da tamamladılar.
Konser esasında kendilerini izleyecek engelli, engelsiz bütün bireylerin kulaklarının pasını silmek için birbirinden güzel Türk Sanat Müziği eserlerini seslendirdiler.
<
Konseri dinleyen herkes Engelli Kadınlar Derneği Korosu ile birlikte, söylenen şarkılara eşlik ettiler ve konserden memnun kaldıklarını da her eser sonrasında ki alkışlarla seslendirdiler. Çünkü öz güven eksikliği yaşayan birçok insanın o sahneye adım atmaktan korktuğunu da biliyoruz.
Bu anlamda düşünüldüğünde engelli kadınların o sahneye çıkıp, üzerine eserleri seslendirmeleri onların ne kadar büyük yüreklere sahip olduklarını bir kez daha kanıtladı.

Özellikle de, Engelli Kadınlar Derneği Başkanı Canan BAYGIN’ın solo olarak seslendirdiği Bir kızıl goncaya benzer dudağın adlı esersalonda büyük bir alkış tufanına neden oldu. Ve konsere katılan birçok insanın da gözlerinin dolduğu görülmekteydi.
Konserin bitişi sonrasında, salonun çıkış kapıları yerine sahneye doğru yönelmesinde dikkatlerden kaçmadı. Birçok çiçek ve güzel sözlerin Engelli Kadınlar Başkanı Canan BAYGIN’a yöneltilmesi engelli olmanın ve özellikle de kadın olmanın hiçbir engele yenilmeyeceğini de tekrar tekrar bizlere yaşattı.

Müziğin de bir kadına nasıl yakıştığını bize gösteren, Engelli Kadınlar Derneğine tekrar teşekkür edip, kulağımızda bıraktığı tını ve kalbimizde ki duygu seli ile salondan ayrıldık. Ama salondan ayrılmamıza rağmen kendimizi salonda dinlediğimiz eserleri mırıldanırken bulduk. Bu yüzden de, tekrar tekrar teşekkür etmeyi de uygun gördük.


a href=”https://yazangazete.com/wp-content/uploads/2017/03/DSC_0091.jpg”>


HABER:MEHMET YILMAZ