Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / DENİZLİ’DEN BOMBA AÇIKLAMA!

DENİZLİ’DEN BOMBA AÇIKLAMA!

Mustafa Denizli’nin açıklamaları şöyle:

Transfer çalışmaları zor geçiyor çünkü Donk haricinde yaş konusuna önem veriyoruz. 20-22 yaş grubunda istiyoruz. Transfer için yakın çalışmada olan arkadaşlarımız var. Raporlar bize geliyor.”

‘Yarım saat önce yaptığımız görüşmede transfer olumsuz sonuçlandı’

‘Donk ve Linnes aramıza katıldı. Gelecek arkadaşların, belirli bir yaş sınırının altında olması lazım, Donk’u bu yaş grubunun dışında değerlendiriyorum ama diğer arkadaşların tamamı 25’in altında olacak. Şu anda da 25 yaşının altında 3 tane oyuncu için girişimlerimiz var. Önümüzde 15 gün var. Yarından sonra bir transfer gerçekleşir. Önümüzdeki hafta da bir tanesi gerçekleşir. Şu an görüşüp transfer görüşmesini sonuçlandıramadığımız 3 tane futbolcu oldu. Bu hafta sonu itibariyle ümit ediyorum ki üçüncü arkadaşımız da aramıza katılır. Yarım saat önce gerçekleştirilen bir görüşmede transfer, oyuncunun kulübü tarafından olumlu sonuçlanmadı. Kupa maçından sonra aramızdan 3-4 arkadaşımız ayrılacak.

Yardımcı antrenör konusu

Teknik direktör olarak görev yaptığım tüm takımlarda futboldan yeni ayrılmış kişileri yardımcım olarak seçtim. Bundan sonra da böyle yapacağım. Henüz böyle düşünen bir arkadaşın benimle teması olmadı. Ama aklımda birkaç kişi var. Teknik kadromda birlikte çalışmayı düşündüğüm 1-2 isim var. Kısa sürede sizlerle paylaşacağım.

‘Umut’un yaşadıkları herkesi üzüyor’

Umut Bulut için ortaya çıkan tablo beni üzüyor. Umut tek başına değerlendirilecek bir unsur değil. Onun yaşadıkları, buradaki herkesi üzüyor. Onun kaçırdığı pozisyonlar, futbol hayatında hepimizin yaşadığı, futbolun içide olan şeyler. Etle tırnak gibi…Yeterli skoru yakaladığımız halde böyle bir tepkinin ortaya çıkması tabi ki bizim tasvip ettiğimiz bir olay değil. Galatasaray taraftarı biraz daha sağduyulu davranırsa bu durumun değişebileceğini düşünüyorum. Daha evvel gereksiz polemikler belki bu konuda bir sorun yaratmış olabilir. Yani sadece pozisyonların ortaya çıkardığı bir durum değil. Büyük bir ihtimalle bunu net olarak gösteriyorum. Anlık tepkiyi gösteren insanların bu tepkilerden pişmanlık duyduğunu düşünüyorum. Umut’u bağırlarına basacaklardır.”

Sakat futbolcular

Podolski yaklaşık 3 aydır bileğindeki ağrı ile mücadele ediyor. Maçlara iğne ile çıkıyordu. Burak ve Sneijder son maçlarda oynamadılar ama bugünden itibaren görev verdiğim takdirde yüzde 100 olmasa da oynayabilirler. Hamit de topla çalışmalara başladı. 10 günlük süre içerisinde de takıma katkı sağlamaya başlayacak.

Transfer tercihi

Gerçekleşmeyen transferlerden 2 tanesi birinci tercihim, 1 tanesi de ikinci tercihimdi. Öncelikli olarak, alternatifi az olan bölgelere transfer yapmaya çalışıyoruz. Transfer listemizde yerli futbolcular pek olmadı. Galatasaray ayarında ve bizim aradığımız kriterde isimler Türkiye’de az.denizliden_transfer_aciklamasi_yarim_saat_once_1452779851_0978