Perşembe , 19 Kasım 2020
Anasayfa / BURSA / BURSA’DA HASTANEYE GİDECEKLER DİKKAT!

BURSA’DA HASTANEYE GİDECEKLER DİKKAT!

Uygulamayla mesai saatlerinden sonra açık olan polikliniklere hasta müracaatları başlarken dahiliye, göz, kulak-burun-boğaz, genel cerrahi, ortopedi ve kardiyoloji ve anestezi poliklinikleri hizmet veriyor.

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr.Rüstem Aşkın, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm.Dr. Elif Güler Kazancı ve İdari Hizmetler Başkanı Op.Dr.Muhammed Günaydın hastanede incelemelerde bulunurken hastalarla sohbet etti.

Ek mesai sistemine geçtiğimiz hafta başlayan hastanede açıklamada bulunan Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Rüstem Aşkın, “Sağlık Bakanlığımızın şubat ayında başlattığı ek mesai uygulamasına il merkezinde Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma, Çekirge Devlet, Dörtçelik Çocuk Hastalıkları, Bursa Ağız ve Diş, Duaçınarı ve Nilüfer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde başladık. Bursa Devlet Hastanemizde poliklinik hizmeti yanında göz, kulak-burun- boğaz, genel cerrahi bölümlerinde ameliyat hizmetlerinin de verildiğini belirterek, bu sayede mesai saati sonrası acil servisteki yoğunluğun azaldığını” ifade etti.

Göz muayenesi için kızını ve yeğenini getiren Enise Doğan, uygulamadan çok memnun kaldıklarını belirterek mesai saatinden sonra gelip yarım saat içinde muayene olduklarını söyledi.