Cuma , 20 Kasım 2020
Anasayfa / BURSA / BURSA’DA HALK OTOBÜSÜ İSYANI!
BURSA'DA VATANDAŞLAR ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNDEN ŞİKAYETÇİ (MEHMET FARUK BEHDİOĞLU/BURSA-İHA)

BURSA’DA HALK OTOBÜSÜ İSYANI!

Merkez Osmangazi ilçesi Selamet Mahallesi sakinleri, otobüs durağında toplanarak özel halk otobüsleriyle yolculuk yapmak istemediklerini, mahallelerine Burulaş’tan sarı otobüs istediklerini belirterek eylem yaptı.

Vatandaşlar mahallelerinden geçen otobüslerin hizmet kalitesinin çok kötü olduğunu, özel halk otobüslerinin yakıt olarak yağ kullandığını yolculuk esnasında yağ kokusu içinde ayakta balık istifi yolculuk yaptıklarını dile getirdiler.

Öte yandan merkez Osmangazi ilçesi Yunuseli Mahallesi sakinleri de özel halk otobüsçülerinin hizmet kalitesinden şikayetçi. Otobüslerin küçük olduğunu, sefer saatlerine uyulmadığını, bazen de duraklarda yolcuların bırakıldığını anlatan mahalle sakinleri Büyükşehir Belediyesi’nin şikayetlerine duyarsız kalmamasını istedi.

Özel Halk Otobüsü problemlerinin 10 senedir devam ettiğini belirten Yunuseli Mahalle Muhtarı İbrahim Bahar, “Bu sorun birleşik sisteme geçildikten sonra başladı. Otobüslerde para geçtiği dönemlerde böyle bir sorun yoktu, vatandaş bir şekilde otobüse binebiliyordu. Birleşik sisteme geçildikten sonra arabasının dolu ve ya boş olması şoför için fark etmiyor. Dakikasını yetiştirmek için durmadan gidiyor, arkasında yolcu bırakmasını önemsemiyor. Bunun dışında, sefer sayıları yetersiz, arabalar küçük, bazı otobüsler ‘on numara yağ’ yakıyor. Vatandaş sabah işe gitmekte ve akşam işten gelmekte sıkıntı yaşıyor. Benim halkımın da BURULAŞ’ın arabalarından yararlanmasını istiyorum. Eğer bir çözüm getirilmezse 1 gün boyunca mahalle olarak otobüse binmeyeceğiz. Geçen gün bir vatandaş aradı, 45 dakika durakta beklemiş. Ben de Özel Halk Otobüsleri Odasını aradım ama kimseye ulaşamadım. Yetkililerden bir şekilde bir çözüm bekliyoruz” diye konuştu. KAYNAK: BURSADA BUGÜN!

BURSA'DA VATANDAŞLAR ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNDEN ŞİKAYETÇİ (MEHMET FARUK BEHDİOĞLU/BURSA-İHA)
BURSA’DA VATANDAŞLAR ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNDEN ŞİKAYETÇİ (MEHMET FARUK BEHDİOĞLU/BURSA-İHA)