Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / BURSA / BURSA PALA İÇİN AĞLADI!

BURSA PALA İÇİN AĞLADI!

Merinos AKKM önünde düzenlenen törene Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, CHP Bursa milletvekilleri Erkan Aydın ve Ceyhun İrgil, çocukları Sami ve Sinan Pala, ile Merinos AKKM çalışanları ve sevenleri katıldı.

Cenazeleri Merinos AKKM önüne konulan Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala (62) ve Hilal Pala (48) için duayı AK Parti eski milletvekillerinden Ali Kul yaptırdı.

Başkan Altepe, “Bugün yas günümüz. Her zaman bizi burada törenlerde karşılayan, büyük mücadeleler veren, kalbi Bursa ve insan sevgisiyle çarpan değerli dostumuzdu. Herkesin kötü gününde yanındaydı. Hizmet adamıydı, gerçekten iyi bir insandı. Yaptığı işi en güzel şekilde yapan başarılı bir insan, attığı her adımı titizlikle atan değerli bir arkadaşımızdı. Yapılan her işte Bursa’nın eksiklerini kapatmaya uğraştı. Bursa’ya zaman kazandırmaya uğraştı. Büyük heyecanla koşuşturdu durdu. Bunun karşısında hiç bir zaman menfaat temin etmedi. Bugüne kadar menfaatle ilgili bir iş için bize gelmedi” dedi.

Ulucami’de kılınan cenaze namazı öncesi Pala çiftinin çocukları, Sami ve Sinan Pala taziyeleri kabul etti.

Cenazeye, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, eski bakan ve iş adamı Cavit Çağlar, belediye başkanları milletvekili adayları, yakınları ve çok sayıda seveni katıldı.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala (62) ve Hilal Pala (48) cenaze namazını Bursa Müftüsü Mehmet Emin Ay kıldırdı. Pala çifti öğle namazını müteakip Ulucami’de kılınan cenaze namazının ardından Emir Sultan Mezarlığı’na defnedildi.