Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / BURSA / BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARNAVUTLUK’TA AŞURE DAĞITTI!

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARNAVUTLUK’TA AŞURE DAĞITTI!

Bursa Büyükşehir Belediyesince muharrem ayı dolayısıyla Arnavutluk’un başkenti Tiran’da aşure dağıtıldı.

Tiran Belediyesi ve İstanbul Derneğinin desteğiyle tarihi Edhembey Camisi’nde öğle namazının ardından gerçekleştirilen etkinlikte cemaate aşure ikram edildi.

Bursa Park Bahçe Sosyal ve Kültürel Hizmetler AŞ (BURFAŞ) Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, organizasyon için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ederek, gelenekselleşen aşure etkinlikleri kapsamında Balkanlar’da yaşayan halklara muharrem ayının bereketini yaşatmak istediklerini söyledi.

Arnavutluk ile kardeşlik bağlarının kuvvetli olduğunu belirten Gümüşsoy, “Aşure etkinliğiyle birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirmek için buradayız. Bugün, Tiran’ın ardından İşkodra’ya da gideceğiz” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Emir Cemal Beşkardeş de bu yılki aşure etkinliği kapsamında birçok Balkan ülkesine gittiklerini kaydederek, “Karadağ’ın ardından bugün Arnavutluk’a geldik. Bundan sonra da Bosna Hersek’e gideceğiz” ifadelerini kullandı. KAYNAK A.A.aa_picture_20151107_6739680_web