Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / BU ACIYA YÜREK DAYANAMAZ!

BU ACIYA YÜREK DAYANAMAZ!

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki çatışmada şehit olan Astsubay Üstçavuş Samet Çakır, memleketi Trabzon’da düzenlenen törenle defnedildi.

Oğullarının şehit olduğu haberini, ikamet ettikleri İzmir’de aldıktan sonra uçakla Trabzon’a gelen baba Muammer, anne Zehra ve kız kardeşi Duygu Çakır, şehit Samet Çakır’ın (28) cenazesini Trabzon Havalimanı’nda bekledi.

Şehit askerin askeri uçakla gelen cenazesi, tören mangası tarafından uçaktan indirilerek cenaze aracına konuldu. Bu sırada, sinir krizi geçiren Çakır’ın ailesi ve yakınlarına 112 Acil Servis ekipleri müdahalede bulundu.

Şehit Çakır’ın naaşının bulunduğu cenaze aracı, daha sonra konvoy eşliğinde Çakır’ın Aydınlıkevler Mahallesi’ndeki dayısının evine getirildi. Şehidin cenazesi, Türk bayrakları asılı evin önünde indirilmesinin ardından Kur’an-ı Kerim okundu, ailesi ve yakınlarından helallik istendi.

Daha sonra Gülbaharhatun Camisi’ne getirilen şehit astsubay için ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılındı.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı cenaze namazı sonrası Çakır’ın cenazesi, bir süre top aracı, ardından cenaze aracında taşınarak Sülüklü Mezarlığı’ndaki şehitliğe defnedildi.

Cenaze törenine, şehit Çakır’ın ailesi, yakınları, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, TBMM Başkanvekili ve MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Eski İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Samet Çakır’ın nişanlı olduğu ve evlilik hazırlığı yaptığı, ailesinin İzmir’de ikamet etmesine rağmen şehit olması halinde memleketi Trabzon’a defnedilmesini vasiyet ettiği öğrenildiç. KAYNAK A.A.aa_picture_20151018_6558025_web