Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / EKONOMİ / BABACAN SON NOKTAYI KOYDU!

BABACAN SON NOKTAYI KOYDU!

Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Ali Babacan, asgari ücret konusundaki bin 300 lira taahhütlerinin net olduğunu, 2016’da uygulanacağını söyledi. Babacan, TRT Haber yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Ali Babacan, AK Parti’nin seçim beyannamesindeki asgari ücret vaadine ilişkin, “Asgari ücret konusundaki bin 300 lira taahhüdümüz nettir ve 2016’da uygulanacaktır” dedi.

ASGARİ ÜCRET 1.300 TL OLURSA HERKESE AYLIK EK 43 TL VERİLECEK ASGARİ ÜCRET 1.300 TL OLURSA HERKESE AYLIK EK 43 TL VERİLECEK

“KİMSE KAYNAK GÖSTEREMEDİ”

Muhalefet partilerinin vaatlerine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Babacan, şunları kaydetti:

“Maliye ve Kalkınma Bakanlığımızın detaylı analizleri oldu. Açıkladıkları seçim beyannamesinde söz verdikleri vaatlerin detaylı çalışması yapıldı. Bu çalışmalara göre muhalefet partilerinin vaatleri 150 ila 180 milyar lira tutuyor. Yani milli gelirin yüzde 7 ila 9’u arasında bir rakamdan söz ediyoruz. Bizimki yüzde 1 ve bunun tedbirleri alınmış şekilde bir program ve bütçe ortaya koyuyoruz. Diğer siyasi partilerin ortaya koydukları vaatlerle ilgili böyle bir çalışma yok, kaynak da kimse göstermedi.”

İŞTE PARTİLERİN EKONOMİ VAATLERİ! İŞTE PARTİLERİN EKONOMİ VAATLERİ!

“ÇOK BÜYÜK BİR ACI YAŞANDI”

Ankara’daki terör saldırısına ilişkin soru üzerine Babacan, cumartesi günü Cumhuriyet tarihinin en büyük terör eylemiyle karşı karşıya kalındığını belirterek, çok büyük bir acı yaşandığını söyledi. Bunun milletin tümüne yapılan, Türkiye’nin demokrasisine, birlik ve beraberliğine bir saldırı olduğuna işaret eden Babacan, bu zor günlerin milletçe el ele, omuz omuza verilerek atlatılması gerektiğini ifade etti.
1134634_620x410