Salı , 17 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / AYKUT KOCAMAN’DAN 2 YILLIK İMZA!

AYKUT KOCAMAN’DAN 2 YILLIK İMZA!

Torku Konyaspor, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Teknik Direktör Aykut Kocaman ile 2 yıllık yeni sözleşme imzaladı.
Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda düzenlenen imza törenine Başkan Ahmet Şan ve yöneticiler katıldı. Törende, Teknik Direktör Aykut Kocaman, sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini attığı imzayla 2 yıl daha uzattı. İmza töreninde konuşan Kulüp Başkanı Ahmet Şan, “Aykut Kocaman hocamızla 2 yıllık sözleşme uzattık. Allah mahcup etmesin. Son 1,5-2 yıldır beraberiz ve Konyaspor tarihinde ilk defa böyle bir başarı yakaladık. İnşallah bu başarının devamını sağlamak için bu birlikteliği devam ettirmek adına imzaları attık. Son yıllarda Konya’da bir slogan var ‘Birlikte Konyayız’ diye. Biz de Konyaspor olarak sanırım bu sloganı yaşatan başlıca bir kuruluş olarak tüm Konyalılara, hemşehrilerimize, Konyaspor taraftarlarına birlik ve beraberlik mesajını vermek istiyorum. Bu başarı tek başına olmuyor. Başta teknik heyetimiz ve futbolcularımızın sahadaki o özverili mücadelelerini tribündeki taraftarlarımız, basınımız ve halkımız destekliyor. Şehrimizdeki tüm kurum ve kuruluşlarında buradan desteğini talep ediyoruz” dedi.
“NİCE YILLAR BERABER OLACAĞIMIZA İNANIYORUM”
Başkan Ahmet Şan, “Ben biliyorum ki binlerce taraftarımızın, Konyalı hemşehrilerimizin kalbi burada atıyor. Biz böyle mütevazi bir imza töreni yapmayı düşündük” diyerek sözlerine şöyle devam etti:
“Çünkü ligin daha üçte ikisi tamamlandı. Daha uzun haftalar var. Takımımızın da konsantrasyonunu çok fazla bozmamak adına böyle bir imza töreni tertip ettik. Taraftarlarımıza zaten bu şekilde kendimizi duyuruyoruz. Ben onların böyle bir stadyumda binlerce kişinin önünde bir tören beklediklerini biliyorum. Ama lig devam ediyor ve zorlu haftalar bizi bekliyor. Bu zaten her iki tarafın da gönülden isteyerek yaptığı bir sözleşmedir. Biz sadece bunun protokolünü burada yapmış bulunuyoruz. İnşallah ben daha nice yıllar beraber olacağımıza inanıyorum. Yeter ki her iki taraf da karşılıklı olarak memnuniyetini devam ettirsin. Ben tekrar camiamıza hayırlı olsun diyorum.”
KOCAMAN: “İKİ SENE DAHA BURADAYIZ”
Teknik Direktör Aykut Kocaman ise, 2 sezona yakın süredir Konya’da olduğunu belirterek, “Geldiğimiz günden beri her şey son derece doğru ve olumlu geçti. Bunun neticesinde de hem benim tarafımdan, hem de kulüp tarafından devam etmenin daha doğru olacağı gerçeği vardı. Sayın Başkanın nezdinde yönetim kurulu olarak böyle bir karar aldılar. Ben de buna uydum ve devamını düşündük. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 2 sene daha buradayız. Umuyorum ve diliyorum her şey tabii geçtiğimiz günlerdeki kadar olmasa da geçtiğimiz günlere yakın, başarılı bir şekilde devam eder. Hem biz mahcup olmayız, hem de bize güvenenler mahcup olmaz. Tekrar teşekkür ederim herkese, bütün Konyaspor ailesine” şeklinde konuştu.
“AYNI ÇABAYI GÖSTERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Kocaman, Konya’da çok güzel bir stadyum olduğunu vurgulayarak, “Ancak stat sonuçta ne kadar modern, ne kadar çağdaş ve ne kadar güzel olursa olsun sonuçta sadece bir mekan. Ama bu mekanı son derece güzel bir şekilde dolduran ve sürekli artan bir heyecanla ve sayısı her geçen gün yükselen bir taraftar topluluğu ve Konyaspor’u sevenler var. Gerçekten bu bizim için ciddi bir motivasyon kaynağıydı. Bütün bu dinamikleri bir araya getirerek yönetmeye çalışan bir yönetim kurulu var ve iyi şeyler düşünüyorlar. Bu da bir motivasyon ama bununla beraber her maçtan sonra söylediğim bir şey vardı onu söylemem ve hakkını teslim etmem gerekiyor. Hep iyi olması için çaba gösteren ki kolay bulunmuyor bu, bir futbolcu grubumuz var. Bunun önemli bir etken olduğunu düşünüyorum. Bulunduğumuz yer, geldiğimiz yer, belki de gideceğimiz yerler, nereye doğru gideceğimizi Allah bilir tabii bilemiyoruz ama tahminle söylüyoruz bunu, sanki bir kaç adım daha öne çıkabilirler gibi gözüküyor. Bu grup dinamiği ve davranışı en büyük motivasyon kaynaklarından bir tanesiydi. Dolayısıyla devam etme kararı herkes için hayırlı uğurlu olsun. Tekrar sayın Başkanın nezdinde tüm yönetim kuruluna, bütün Konyasporlulara ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Dileğim ilk geldiğim gün söylediğim gibi mahcup olmamak. Mahcup olmamak için sadece bu duygu ve düşünceyle değil, iş tarafıyla da hayatımızı bu işe endekslemiş insanlardan bir tanesiyiz. Yine aynı çabayı aynı şekilde göstermeye çalışacağız. Yapabileceklerimiz var. Ama öbür taraftan da bizim hakim olamadığımız şeyler var. Bunun için de dileklerimizden başka söyleyecek fazla şeyimiz yok. Tekrar iyi dileklerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum” açıklamasını yaptı.
Konuşmaların ardından Kulüp Başkanı Ahmet Şan, Teknik Direktör Aykut Kocaman ve yöneticiler birlikte fotoğraf çektirdi.