Pazartesi , 30 Kasım 2020
Anasayfa / BURSA / AŞURE BEREKETİ!

AŞURE BEREKETİ!

20647_Bakan_Altepe_aure_datm_2_201510281423Bursa Büyükşehir Belediyesi, her yıl Muharrem ayı nedeniyle gerçekleştirdiği aşure ikramını bu yıl da sürdürdü. Orhangazi Parkı’nda kurulan stantlarda 7 bin kişiye aşure dağıtıldı.

Bursa’yı geleceğe taşıyan projeleri bir bir gerçekleştirirken, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın geliştirilmesine de büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi tarafından, Muharrem Ayı’nda, her yıl geleneksel olarak düzenlenen aşure ikramı bu sene de Orhangazi Parkı’nda gerçekleştirildi. Parkta kurulan stantlarda Büyükşehir Belediyesi tarafından 7 bin kişiye aşure ikramı yapıldı.
Programa katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, aşure kazanının başına geçip vatandaşlara aşure ikram etti. Muharrem ayının anlamına dikkati çeken ve Türk kültürünün önemli değerlerinden paylaşma ve dayanışmanın önemini ifade eden Başkan Altepe, “Muharrem ayı önemli bir ay. Bu geleneği en iyi şekilde yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Her yıl geleneksel olarak Muharrem ayında vatandaşlarımıza aşure ikram ediyoruz. Bu güzel günde herkes birlik, beraberlik ve huzur ortamında bir araya geliyor” diye konuştu.
Başkan Altepe, daha sonra çarşı esnafı tarafından Uzun Çarşı’da gerçekleştirilen aşure ikramına da katıldı. Başkan Altepe, burada da Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile birlikte vatandaşlara aşure dağıttı.