Salı , 17 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / AĞLAYARAK BIRAKTI!

AĞLAYARAK BIRAKTI!

Kasımpaşa – Çaykur Rizespor maçı sonrasında canlı yayında maçta hatalı yönetim sergilediğini söyleyen Deniz Çoban, düzenlediği basın toplantısında gözyaşlarını tutamadı ve hakemliği bıraktığını açıkladı.

İŞTE ÇOBAN’IN SÖZLERİ…

“Hakem yüzde 100 haklı olsa bile o koridorlarda o hakemlere neler yapıldığını neler söylendiğini hepiniz çok iyi biliyorsunuz. O maçta çok farklı bir ortam vardı. hiçbir kötü davarnış yoktu. Soyunma odasına girdim, verdiği kritik kararlar olduğunu biliyordum. İnananarak verdiiğimö kararlar ama tv’de de nasıl görüntüğünü merak ediyordum. Maçla ilgili ne bir tane mesaj gelmiş, ne olumlu ne olumsuz bir şey yazılmış. Israrla bir bakın dedim bir şey var mı, kimseden bir şey çıkmadı. Rıza hoca geldi soyunma odasına. Müsade istedi geldi. Tebrik ediyorum çok güzel maç yönettin. Farklı bir amaçla söylemiyorum ama penaltı, penaltı gibi gelmedi dedi. Cep telefonundan açtım. Gördüm, Rizespor için yaptığım kararlara da baktım. Üzerimi değiştirdim. Rıza’nın hocanın yanına gitmek istedim. Kasımpaşa’nın soyunma odasına girdim. Kafaları önde. Gayet saygılı en ufak bir haykırış yok. Dedim Rıza Hocayı arıyorum. Bir tanesi dedi buyur gel seni götüreyim. Nereye gittiğimizi de bilmiyorum. Rıza Hoca o arada flaş röportajdaymış. Orada vicdanım, ruhum, hislerim her şeyim aklımın geri planında hiçbir şey olmadan orada beni yayına çıkardı. Söylediğim bütün sözleri, vicdanımın sesini dinleyerek yaptım”

“HATA YAPTIĞIMI ÜSTÜNE BASA BASA SÖYLEDİM”

“Konuşmayı yaparken hata yaptığımı üstüne basa basa söyledim. Vicdanımın sesini de durduramadım. O ana kadar ki niyetim Rıza Hocayı görmek onunla konuşmak, onunla bir şeyler paylaşmaktı. Vicdanımı durduramadım ve çıkıp o konuşmaları yaptım. Şunun çok net farkına vardım, benim için hakemlik bitmişti. Hiç kimse ile konuşmadım. Ailemle konuştum, böyle bir karar aldığımı söyledim kendilerine. Sağolsunlar. Hakemliği bırakma kararımı burada açıklıyorum”

“EN UFAK BİR PİŞMANLIK DUYMUYORUM”

“Yaptıklarımdan en ufak bir pişmanlık duymuyorum. Geriye dönüp baktığımda geldiğim noktayı görerek dahi yine o davranışı yapmakta geri adım atmayacağımdan şu an için de eminim. Kimseye en ufak bir gönül kırgınlığım yok. Tamamen kendi kararım ile hakemlik görevimi noktaladım…”