Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / 98 HARBİ ANISINA OFF ROAD!

98 HARBİ ANISINA OFF ROAD!

Erzurum’da, 1877-1878 yıllarındaki 93 Harbi’nde Aziziye Tabyaları’nda şehit düşenlerin anısına “Aziziye Kahramanları Off Road” yarışı düzenlendi.

Atak Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Derneği ile Erzurum Off Road Kulübü organizatörlüğündeki yarışa, farklı illerden 14 kadın yarışmacı katıldı.

Erzurum Valiliğinin 3 yıldır düzenlediği Tabyalar Yürüyüşü etkinlikleri kapsamındaki yarışlarda, Erzurum Off-Road Kulübu sporcusu Esra Ayvalıoğu birinci oldu.

Dernek Başkanı Çetin Bayram, AA muhabirine, Türkiye’de ilk defa temalı bir off road organizasyonun yapıldığını söyledi.

Erzurum Valiliği tarafından geleneksel hale getirilen Aziziye Tabyalar Yürüyüşü’ne destek olmak ve tabyaları gündeme getirmek için yarışların düzenlendiğini belirten Bayram, “Aziziye Kahramanları Off Road yarışı Nene Hatun etabında kadınlar yarıştı. Yarın Tabyalar Yürüyüşü’nün ardından Aziziye’nin kahraman komutanı Yarbay Bahri adına düzenlediğimiz etapta da erkekler yarışacak” diye konuştu.

Rize’nin Ardeşen ilçesinden yarışmacı olarak katılan İlknur Çırakoğlu da çok heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Daha önce buna benzer organizasyonlara izleyici olarak katıldığını dile getiren Çırakoğlu, yarışmanın mana açısından çok kutsal olduğunu ifade etti. kaynak a.a.aa_picture_20151107_6739397_web