Cuma , 7 Ekim 2022
Anasayfa / DÜNYA / SUUDİ ARABSİTAN’DA TERÖRİST AVI!

SUUDİ ARABSİTAN’DA TERÖRİST AVI!

Başkent Riyad ve Demmam’da terör eylemleri planladıkları iddia edilen 5 kişilik bir terör hücresi çökertildi
Suudi Arabistan’da başkent Riyad ile Ed-Demmam’da terör eylemleri planladıkları iddia edilen 5 kişilik bir terör hücresinin çökertildiği bildirildi.
Suudi Arabistan resmi ajansı SPA’da yer alan habere göre, İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Mansur et-Türki, Riyad ve Demmam’da terör eylemleri planladıkları iddia edilen 5 kişilik bir terör hücresinden 2’sinin ölü olarak ele geçirildiğini, 3’ünün gözaltına alındığını belirtti.
Türki, iki hafta önce Riyad’da gözaltına alınan 2 kişiyle bağlantılı grupları takip neticesinde Riyad ile Demmam’da dört ayrı yere operasyon düzenlendiğini kaydetti.
Terör hücresinin çökertilmesiyle birlikte grubun planladıkları eylemi gerçekleştiremediğini ifade eden Türki, söz konusu eylem ve hedef alınmak istenen tarafa ilişkin ise ayrıntılı bilgi vermedi.
İçişleri Bakanlığı, 16 Eylül’de “terör eylemleri planlayan Ahmed ez-Zehrani ile Muhammed ez-Zehrani adındaki iki kardeşin” gözaltına alındığını duyurmuştu.
Suudi Arabistan’da daha önce de “terör suçları” kapsamında yargılanan çeşitli uyruklara mensup onlarca kişi hakkında ağır hapis cezalarına hükmedilmişti. AKYNAK A.A.