Pazar , 25 Ekim 2020
Anasayfa / DÜNYA / İLGİNÇ AÇIKLAMA!

İLGİNÇ AÇIKLAMA!

Fransa Genelkurmay Başkanı General Pierre de Villiers, kısa vadede DAEŞ terör örgütüne karşı askeri bir zafer kazanılamayacağını belirterek, “Herkes nihayetinde bu çatışmanın diplomatik ve siyasi yollarla çözüleceğini biliyor” dedi.
Journal du Dimanche gazetesine konuşan Villiers, Paris’teki terör saldırıları sonrası halkın korunması için alınan güvenlik tedbirleri çerçevesinde 34 bin askerin ülke çapında görevlendirildiğini söyledi.isid_ancak_diplomatik_yollarla_cozulur_1448194021_8561
Ülkesinin DAEŞ ile mücadelesine yönelik soruları yanıtlayan Villiers, “Kısa vadede DAEŞ’e karşı zafer kazanılması söz konusu olmayacak. Herkes nihayetinde bu çatışmanın diplomatik ve siyasi yollarla çözüleceğini biliyor” ifadesini kullandı.
Villiers, Rusya’yla DAEŞ’e karşı işbirliğine ilişkin soru üzerine de, “DAEŞ, hepimiz için ortak düşman ancak henüz DAEŞ hedeflerinin tespit edilmesi ya da vurulması konusunda Rusya’yla işbirliği yapmadık” diye konuştu.
Europe 1 radyosuna konuşan Fransa Savunma Bakan Jean-Yves Le Drian da Fransa’ya kimyasal sadırı düzenlenmesi riskini göz önünde bulundurduklarını ifade ederek, bu noktada gerekli güvenlik tedbirlerinin alındığını kaydetti.