Cumartesi , 24 Ekim 2020
Anasayfa / DÜNYA / ESED GENÇ KIZLARI RUS ASKERLERİNE VERMİŞ!

ESED GENÇ KIZLARI RUS ASKERLERİNE VERMİŞ!

Suriye topraklarında tam 4000 Rus askeri var. Rejim, kendi halkını katletmesi için Suriye’ye davet ettiği Rus askerlerinin her türlü konforunu düşünüyor. Humus’taki Baas Üniversitesinden onlarca genç kızın, Rus askerleri eğlendirmekle görevlendirildiği ortaya çıktı.

Suriye’deki Rus askerlerinin bir bölümü Lazkiye’deki Himeymim hava üssünde konuşlu. 4 bin askerden 1300’ünün adresi ise Humus’taki İbn al-Haitham üssü.
Humus’taki üstte katliam görevindeki 1300 Rus askerin emrine Humus’ta bulunan Baas Üniversitesinden mezun olmuş 83 öğrenci verildi. 83 öğrencinin yarıdan fazlası kız.
Rejim, genç kızları, Haitham üssündeki Rus askerlerini eğlendirmekle görevlendirdi. Kızlardan bazıları, Rus askerleriyle çektirdikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaştı. O resimlerde arka planda Beşar Esed posteri dikkat çekti.

Rejimin, genç kızları Rus askerlerine peşkeş çektiğinin tek kanıtı, genç kızların askerlerle çektirip, sosyal medya hesaplarında paylaştıkları o resim değil.
Asıl önemlisi rejimin Humus’taki istihbarat sorumlularından olan Ribal Rustom’ın Rus askerlerini eğlendirmekle görevli kız öğrencilere gönderdiği görevlendirme belgeleri.O belgeler basına sızdı. Çoğu kız olan 83 öğrencinin kimlik belgeleriyle, görevlendirme yazıları, Syrian Mirror adlı muhaliflere ait bir internet sitesinde yayınlandı.
Yazışmalarda dikkat çekici detaylar var. Mesela 7 Ocak’ta Haitham üssünde Rus askerleri için bir parti gerçekleştirilmiş.Suriye’de konuşlu Rus askerleri için daha önce de yılbaşı partileri tertip edilmiş, Moskova’dan ünlü sanatçılar Lazkiye’deki Himeymim askeri üssüne getirtilerek, eğlence ve konserler verilmişti.esed_genc_kizlari_rus_askerlerine_vermis_1457931052_3719Wsxhu_1457931112_8749

i6fkG_1457931128_4306