Cumartesi , 6 Haziran 2020
Anasayfa / TEKNOLOJİ / WhatsApp’ta sohbet sabitleme

WhatsApp’ta sohbet sabitleme

Aktif kullanıcı sayısı 1 milyar barajını açan WhatsApp’a yepyeni bir özellik geldi. Geçtiğimiz haftalarda sadece beta kullanıcılarına sunulan ‘sohbet sabitleme’ özelliği, artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamasının sohbet sabitleme özelliği henüz Android cihaz sahipleri tarafından kullanılabiliyor. Yani söz konusu özellik iOS işletim sistemli iPhone ve iPad’ler için getirilmedi. WhatsApp’ta istediğiniz bir sohbeti sabitlemek için yapmanız gereken işlem son derece basit.

Bir grup veya kişinin üzerine basılı tutulduğunda, üst kısımda bir raptiye işareti çıkıyor. Bu işarete tıklandığında o sohbet en üstte sabitlenmiş oluyor. WhatsApp bu şekilde 3 kişi veya grubu sabitlemenize imkan tanıyor.

Örneğin son mesaj 20 Mayıs tarihine ait. Fakat istediğimiz zaman en üstte görünmesini sağlayabiliyoruz. WhatsApp’ın bu özelliği, özellikle iş grupları için getirdiği tahmin ediliyor. Bu şekilde gelen son mesajları gözden kaçırmak çok daha zor olacak.