Cumartesi , 6 Haziran 2020
Anasayfa / Bilim / Instagram’dan bomba özellikler!

Instagram’dan bomba özellikler!

Dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarından olan Instagram kendini geliştirmeye devam ediyor.

Instagram, yeni ‘arşiv’ özelliği ile kullanıcıların sadece kendilerinin görebileceği paylaşım klasörü oluşturdu. Profil sayfanız açıkken uygulamanın hemen sağ üst kısmında yer alan arşiv butonuna dokunarak arşivlediğiniz tüm fotoğraflara ulaşabilimeniz mümkün.

Nasıl arşivleme yapabilirim?

Instagram’da herhangi bir fotoğrafınızı arşivlemek için ise yapmanız gereken şey önce paylaşım yaptığınız fotoğrafın üst kısmında yer alan ‘…’ butonuna dokunmanız. Ardından arşivle seçeneğini seçin. Arşivlediğiniz anda fotoğrafınız arşiv klasörüne iletilecek ve paylaştığınız görüntüler arasından kaldırılacak.

Instagram’a hashtag hikayeleri ve yer hikayeleri de ekleniyor.

Ayrıca Instagram’ın resmi blogundan yapılan açıklamaya göre Keşfet bölümüne de iki önemli özellik eklenecek. Bunlar Hashtag hikayeleri ve yer hikayeleri.

Instagram’a eklenme tarihi belli olmayan bu iki yeni özellik, Keşfet bölümünde karşımıza çıkacak.

HASHTAG HİKAYELERİ

‘Hashtag hikayeler’ özelliği sayesinde ilginizi çeken hashtag’leri barındıran hikayeleri aratabilecek ve ilgi alanlarınıza yönelik hikayelere göz atabileceksiniz.

YER HİKAYELERİ

Location Stories adını taşıyan “Yer hikayeleri” seçeneğiyle de çeşitli mekanlarla ilgili aramalar yapılabilecek.
İki özellik de Keşfet bölümünde yer alan arama kutusundan yaptığınız arama sonucunda ekranın en üzerinde bir daire şeklinde karşınıza çıkacak hikayelerden oluşuyor.