Salı , 18 Şubat 2020
Anasayfa / BURSA / DEDİKODU KAZANI BURSA!!!

DEDİKODU KAZANI BURSA!!!

Sevgili Dostlar…

Çok dikkatimi çeken bir konuyu size yazmak istiyorum. Malumunuz üzere yerel seçimler yaklaşıyor,adaylar da artık belli… Son dönemde tuhaf bir şekilde fısıltı gazetesi ile başlayan bir dedikodu var. Neymiş efendim AK Partililer bile oy vermeyecekmiş. Bursa özelinde Bozbey gibi akla hayale gelmeyecek dedikodular…Öncelikle şunu belirtmem lazım. Seçim Demokratik bir ülkenin olmazsa olmazlarından biridir. Bir yarıştır bu,yarışta ki her yarışın bir galibi bir de mağlubu olur. Adaylar çıkar kendilerini anlatır,projelerini sıralar halk buna göre sandıkta karar verir.

Bu dönem çok farklı dikkat ettiniz mi bilmem ama sanki yerel seçim değil de Genel bir seçim havası estirilmek isteniyor bazı kesimler de. Küskünler küsmek için yarışanlar,adayları beğenmeyenler. Çok tuhaf bir hava estiriliyor. Bazı insanlar sosyal medyada gazetede okuduğu haberle ya da şöyle demek daha doğru olur, Siyasetten pek anlamayan ama ucundan takip edenin gördüğü fotoğraf bu.Biraz daha derine inince ilk satırlarda yazdığım gibi tuhaf bir algı operasyonu aslında buda değil. İnanın bana buda değil bence daha bunun adı konmamış yeni literatüre girecek bir şey üretecekler,adı için bende pek bilmiyorum. Adının da bir önemi yok. İnanın bunu kim çıkarıyor onun da bir önemi yok. Önemli olan köklü bir partiye nasıl zarar verilir bunun hesabındalar.Başarıyorlar mı HAYIR her zaman ki gibi kazdıkları kuyuda kendileri boğulacaklar… Sayın Cumhurbaşkan’ımız bir konuşmasının satır aralarında ne demişti… ‘’Ben değil biz olacağız küs olmayacağız’’ İşte sanırım bunu pek satır aralarında anlamayanlar var. Genel hava böyle gelelim Bursa havasına,malum kış soğuk ama siyaset de ilk kez bu kadar soğuk ve ketum. İnsanlar bir tuhaf,dedikodu almış başını yürümüş. Ama sokağa yansıyanla içeride olan aynı.İnanın bana aynı her şey yerli yerinde olması gerektiği gibi bir yarış herkes bu yarışa hazırlanıyor,en iyi kıyafetlerini giyip halkın sandıktaki iradesini bekliyor,beklerken her seçim olduğu gibi yarışa en iyi şekilde hazırlanıyor… Dün sosyal medya da şunu gördüm 1989 hatırlatmalarını Bursa ölçeğinde güldüm içten içe Hele ki bazıları var dedikodu yarışında USAIN BOLT’un koşsalar inanın rekorunu egale ederler.

Neden bunları yazdım. Bursa’da yok Bozbey kazanacak,AK Parti kaybedecek bakın olabilir. Halkın iradesi kimse olamaz demiyor. Demez de ama gelinen bu noktada yapılan anketlerde her şey ortada güzel bir yarış olacak. Bursa için hayırlı olacak. Bu küskünler varmış. Bursa’yı karış karış gezerim daha hiç birine denk gelmedim. Bu dedikoduyu çıkaranlar varmış onlara da denk gelmedim. Siz de denk gelmemişsinizdir. Yok çünkü bir atasözü vardır “bir deli kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış”diye. Bizim hikayede böyle inanın. Ne AK Parti içerisinde ne de AK Parti’ye gönül vermiş insanlarda böyle bir şey yok. Ekonomiyi öldü bitti mahvolduk diyenler de vardı Yerel seçimlere atıfta bulunarak ne oldu dolar düştü ne oldu alınan kararlar sayesinde bunun da bir oyun olduğu ortaya çıktı.

Velhasıl kelam siz siz olun dedikodulara kulak asmayın ne duyduğunuz doğru ne de okuduğunuz,hele ki Bursa özelinde hiç böyle bir şey yok herkes seçim için yapması gerekeni yapıyor Bu A Partisi B partisi hiç fark etmez. Yapılması gerekeni yapıyor. Ama gelelim bu dedikoduyu çıkaranlara işte bunu yapanlar kimler ne elde etmek istiyorlar. Algı operasyonu dedikleri saçmalıkları mı?Hayır hiç alakası yok. Siyasete bir yerinden bulaşmış. Almış eline iki gazete okumuş biraz da çevre edinmiş. İnsanlar vardır siz onları BİLİRSİNİZ duyduklarını biraz değil bayağı abartanlar gün geçsinde yemek pişene kadar dışarıda dolanayım diyenler. Soğuk olunca da sıcak alana kaçıp sıcak çay içip bir iki lafın belini kıranlar…Bildiniz siz onları neydüğü belirsiz tipler diyoruz… Geçen gün Bursa’nın seçkin mekanlarından biri çaylarını yudumluyorlar… İşte bir dönem siyasetle iç içe olmuş 4 kişilik bir grup. Osmangazi, İznik Büyük Orhan Keles değişecek diyorlar. Neyse bu abilerimizin bardakta ki çayları daha bitmeden 30 km. ötede duyuluyor sonra da ne oluyor biliyor musunuz tüm adaylar değişecek oluyor. Hey millet Hey Bursa halkı şu dedikodu yapanlara kulak asmayın duymayın bunların boş lakırdılarını her şey güzel ve olması gerektiği gibi Bu boş konuşanların yaydığı hızda bile İslamiyet bu hızda yayılsaydı Dünya’nın tamamı Müslüman olurdu. Bu kadar boşa kürek çekeceklerine doluya çekseler o kadar işe yarayacaklardı ki ama bunu görebilen gözleri işten kulakları yok. Pazartesi günü bu yazının 2.Bölümünde size Hasan ile Mustafa’nın benim hayali kahramanlarımın Bursa’da yaptığı bu dedikodunun ilginç hikayesini yazacağım.

Ne zaman adam oluruz?

Ne zaman mı,dedikodu yapmadığımız,asılsız laflara kulak asmadığımız zaman…