Salı , 7 Temmuz 2020
Anasayfa / GENEL / YAŞAMIN İÇİNDEN…
GÜLER ÖZGAN-YAŞAM KOÇU

YAŞAMIN İÇİNDEN…

 

GÜLER ÖZGAN-YAŞAM KOÇU

Mutlulukta kadının payı..

Her dişinin yapması gereken şey aileniz hakkında duyduğunuz herhangi bir şeye kulak asmamak, kulak asarsan mutluluğunun tehlikeye gireceğine kendini şartlandırmaktır. İnsan yuvası bir gemi ve bu gemiyi karaya oturtmadan sağlıkla yüzdürmede, büyük fedakarlık kadına düşüyor, kimsenin negatif uyarılarını dikkate almayın huzurunuzu bozarken akıl verenler, bozulan yuvanızı toparlarken yanınızda olmazlar… Yıllarca Annelerimizden gördüğümüz bir yaşam tarzı vardır. Eşini ve çocuklarını kendi nefsinin önünde tutmak, kız çocuğu bu karaktere aşılanırken, erkek çocuğu da evlendiğinde bunları bekler eşinden…!

İyi bir yemek pişmişse, en iyi kısmını eşine ve çocuklara verir kadın, Onların istediği özel bir şey varsa zevkle yapar hiç zorlanmaz, en olmadık saatlerde olur olmaz istekleri yerine getirir. Hasta yatıyor bile olsa ailesini memnun etmek ruhuna derin bir haz verir fedakar bir kadının yaşamında.

Bu kadınlar evde, yatarken bile yatağın en rahat yerini eşine bırakır.. O mutluysa bundan manevi haz alır. Elektriği fazla kullanmaz, suyu israf etmez, bu yüzden etrafında bazı insanlar ona aptalsın derler, o bunlara aldırmaz. BİLİR Kİ SEVDİKLERİNİN GÖZÜNDEKİ ONA OLAN MİNNET DUYGUSUNU, ETRAFINDAKİ İNSANLAR GÖRÜP HİSSETMEZ. Bu onunla ailesi arasındaki BAĞDIR.. . Ona bu kadar iyi niyetli olanların sonu huzur evi derler. O bilir ki İyi bir terbiye vermiş olduğu evlatları vardır.
SEVGİ MERHAMET O EVDE KANA KANA İÇİLEN BİR ÇEŞMEDİR. Kısacası yüreğine ve o yüreğin sahibine güvenir. Allah benimleyken kim bana zarar verebilir der. Zora göğüs germek gerekir diye düşünür. Böyle kadınlara rast gelesiniz… Ve bu kadınları başınıza taç edesiniz…