Cumartesi , 6 Haziran 2020
Anasayfa / ASAYİŞ / BURSA’LILARA SOĞUK DUŞ!!!

BURSA’LILARA SOĞUK DUŞ!!!

Sevgili Dostlar;

Sabah saatlerinde evinden işine ve de hastanelere doğru çıkan hastalarımız Altıparmak ve Heykel’in ciddi şekilde bariyerlerle kapatılmış olarak gördüklerinde tüm vatandaşların aklına “acaba ihtilal mi oldu?” sorusu geldi.

Bu arada bizler de polislere ne olduğunu sorduğumuzda polis meraklı bütün vatandaşların merağını gidermek için,”valla bisiklet turu var,bundan dolayı hastanelere yürüyeceksiniz”dedi.Yanlış bir durumun olmadığını gören vatandaşlar bir oh! çekerek hastaneye gidenler hastanelere,okula gidenler okula,işe gidenler de işlerinin yolunu tuttu,ama yürüyerek…

Evet yürümenin sağlıklı olduğunu biliyoruz ama hastaneye giden hastaların durumunu,yaşlıların isyanını bugünün de kandil olması dolayısıyla insanların ağzından günahların ve de küfürlerin havada uçuştuğuna şahit olduk.

Şehrin göbeğinde hastanelerin ve de okulların olduğu biline biline bu yolların kapatılması,çoğu vatandaşın randevularına zamanında ulaşamaması,çocukların dersliklerine geç girdikleri,zaten Bursa trafiğini kaldıramayan sokaklar diğer caddelere ise nereden gireceğini bilemediğinden Bursa’da bugün kimse işini göremedi.

Buna benzer organizasyonlar yapılacağı zaman hastane ve okulların hesaba katarak yapılması,halkın tepkisini ve”Valiye hakkımızı helal etmiyoruz”diye bağıran insanları sakinleştirmek istesek de ciddi şekilde kandil gecesinde insanların günaha girdiğini ve bunun vebalinin de bu şehri yönetenlerinin olduğunu bu halktan helallik alınması gerektiğini söylemek lazım.

Bu köşemizde yaptığımız eleştiriyi bu şehri yönetenlerin dikkate alınacağını hastaneye giden o yaşlı teyzelerin isyanına karşı bir daha proğram yapılırken şehrin fiziki konumunu dikkate alınacağını umuyorum.

Şerafettin TORUN